Tag : Рането

Хроника

Со нож рането момче во Чаир

Синоќа дежурен лекар од градската општа болница „Св. Наум Охридски“ пријавил дека кај нив бил донесен повреден 16 – годишник од Скопје. Според пријавеното, околу...
Хроника

Рането 18-годишно момче во Скопје

Вчера во 12.15 часот во полициска станица Карпош, Е.С.(39) од Скопје пријавила дека нејзиниот син Љ.С.(18) бил прободен со остар предмет во десната надколеница, по...
MacedonianAlbanian