Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Популарната пејачка Гвен Стефани (50) првата љубов ја пронајде во колегата од бендот „No Doubt“, Тони Канал (49), а потоа се омажи за Гавин Росдејл (53) кој со години ја изневерувал со нивната дадилка.

Како вистинскиoт за неа, се покажа кантри-пејачот Блејк Шелтон (43).

По влегувањето во бендот „No Doubt“ таа започна врска со басистот Тони Канал, со кого беше од 1987 до 1994 година. Како што и самата многупати призна, многу вложила во таа врска.

– Само го гледав Тони и се молев на Господ да ми овозможи да имам дете со него – открила во едно интервју, а по нивното раскинување замалку ќе се распаднел и бендот.

Исто така, нивното раскинување беше инспирација за бројни хитови, како што се: „Don’t Speak“, „Sunday Morning“, „Hey You“, а нејзината соло песна „Cool“ говори како успеале после сè да останат пријатели. Беше тоа голем хит со уште поубав спот кој растопи многу срца.

Во 1995 година Гвен го запозна рокерот Гавин Росдел, кој и ја вратил верата во љубовта. Парот се венчаше во 2002 година во Лондон, а уште една церемонија се одржа две недели подоцна во Лос Анџелес. Во бракот ги добија трите синови, Кингстон, Зуму и Аполо, но во 2015 година пејачката поднесе барање за развод.

Како причина традиционално се наведени „ненадминливи причини“, но вистинската причина била неговото неколкугодишно изневерување со дадилката на нивните деца Минди Ман. Таа афера траела повеќе од три години, а ги открила другата дадилка која на ајпадот пронашла експлицитни пораки и фотографии, бидејќи уредот и бил поврзан со мобилниот на Гавин.

Рокерот не престанувал со аферата ни додека Гвен го носела нивното трето дете, а наводно дадилката не му била единствената љубовница.

Во септември 2015 година, пејачката на целиот свет му ја призна љубовта со кантри-ѕвездата Блејк Шелтон, кој тогаш беше свежо разведен од колешката Миранда Ламберт (36).

Фото: Профимедиа

Парот неодамна беше виден на фудбалски натпревар на нејзиниот син Кингстон, а на кој се појавил и Гавин, но пејачката потполно го игнорирала, а исто и нејзиниот партнер. Тие не го погледнале ниту еднаш.

Прочитајте и...  Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Прочитај повеќе

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски