Tag : дадилка

Жена Магазин Магазин слајдер

Таа се грижеше за принцовите, ги лекуваше раните на Лејди Ди, а потоа ја избркаа и фрлија сѐ што е нејзино!

Слободен Печат
Голема мистерија од британскиот двор е жената по име Барбара Барнс, која беше дадилка на принцовите Вилијам и Хари во осумдесеттите години, а потоа едноставно...
Хроника

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат
Дадилката која тепаше двегодишно дете во Капитол мол доби затворска казна од година и пол. Вака одлучил Кривичниот суд откако дадилката ја признала вината. Сега...
Забава Магазин

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Гвен Стефани (50) првата љубов ја пронајде во колегата од бендот „No Doubt“, Тони Канал (49), а потоа се омажи за Гавин Росдејл...
Хроника

ПРИВЕДЕНА УШТЕ ЕДНА ДАДИЛКА: Мајката пријавила дека ги малтретирала нејзините близнаци

Слободен печат
Вчера во 12.50 часот во Полициската станица Центар Н.С.(33) од Скопје, пријавила дека нејзините деца близнаци во нејзиниот дом на ул.„Загрепска“ биле физички и психички...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Мајката на претепаното двегодишно дете: Близначињата ги добив со ин витро, тој монструм треба да одговара за обид за убиство

Слободен печат
Со години посакував да станам мајка, на крајот успеав, со ин-витро, но само јас знам низ каква голгота поминав, за на крај моите чеда да...
Вести Македонија

Дадилката која го претепа 2-годишното дете, однесена во затворот во Шутка

Слободен печат
Дадилката Живка П. која пред два дена на камерите во игротеката „Дежаву“ беше фатена како претепува двегодишно дете, е спроведена во истражниот затвор во Шутка,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Одреден триесетдневен притвор за насилната дадилка

Слободен печат
Судија на претходна постапка и одреди 30-дневен притвор на дадилката која вчера тепаше 2-годишно дете во скопската населба Аеродром, дознава „Слободен печат“. Основното јавно обвинителство...
Вести Македонија

КРИВИЧЕН ДЕМАНТИРА: Не е изречена никаква мерка за дадилката која тепаше дете

Слободен печат
Кривичен суд за ТВ21 демантира дека за дадилката која го тепаше детето е изречена било каква мерка бидејќи таа воопшто не била процесуирана кај нив....
Вести Македонија

МАЈКАТА ЗГРОЗЕНА: Триесетдневен притвор доби негувателката која го тепаше нејзиното дете

Слободен печат
Јавноста е згрозена откако се појави видео снимка на која се гледа како жена, за која се испотави дека е ангажирана да чува три деца...
Вести Свет

МИСТЕРИЈА ДОЛГА 42 ГОДИНИ: Исчезнала за Ноќта на вештерките, ја пронашле мртва во фрижидер

Слободен печат
Родителите на малечката Нима Луиз Картер од Оклахома на кобниот 31 октомври 1977 година кога се празнува Ноќта на вештерките, како секоја претходна вечер, ја...