Славниот шпански тренер не го сака Нејмар: Тој е фолирант

Поранешниот тренер на Реал Мадрид и на шпанската репрезентација, Висенте дел Боске, вели дека квалитетите на Нејмар се неспорни но Бразилецот има многу лош каракјер.

Нејмар е тешко да го тренирате. Што се однесува до мене, тој не е добар пример на фудбалер. Нека остане забележано дека го сметам за добар фудбалер и доколку ме прашате да го рангирам, би го сместил меѓу петте најдобри во светот, но… На теренот се обидува да мами, тој е фолирант. Се уште се памети како ја напушти Барселона – изјави Дел Боске за каталонскиот весник „Мундо Депортиво“.

Нејмар во 2017 година ја напушти Барселона и премина во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра. Бразилецот се очекува да биде главната ѕвезда во летниот преоден рок во кој повторно ќе се актуелизира неговиот транфер во Барселона. Шпанскиот тим минатото лето се обиде да го врати Нејмар на „Камп Ноу“, но ПСЖ не попушти во барањата и бразилецот остана во Париз.

Прочитајте и...  Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Барселона треба да одлучи дали ќе го врати Нејмар или не. Не треба да се обрнува внимание на тоа што го зборуваат фудбалери, со ова прашање треба да се занимаваат спортскиот директор и генералниот секретар на екипата. Тешко е да очекувате фудбалерите да кажат нешто лошо за играч кој им бил колега и се плаира негово враќање. Да бидам искрен, не можам да се сетам на таков пример – додава Дел Боске.

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат