Силна експлозија во фабрика во Кина: 10 загинати, има и повредени - Слободен печат

Силна експлозија во фабрика во Кина: 10 загинати, има и повредени

Силна експлозија се случило во фабрика за гас во Кина, а во несреќата загинале 10 лица, пренесуваат кинеските медиуми.

Уште 19 лица се тешко повредени, а пет се водат за исчезнати, информираат надлежните.

Експлозијата се случила синоќа, а кинеските медиуми пренесуваат дека од нејзината силина биле оштетени прозорците и вратите на куќите оддалечени и до три километри.

Прочитајте и...  Илир Мета го поздрави ангажирањето на Меркел за отварање на преговорите со ЕУ

Прочитај повеќе

Во Скопје и Тетово во сила препораките и мерките за заштита од загадување

МИА Агенција

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Слободен печат

Трамп очекува мировниот план за Блискиот исток да им се допадне на Палестинците

Слободен печат

Во Германија потврден првиот случај на коронавирусот

Слободен печат

За да се изнајми стан, треба да се дадат куп пари и тон документи

Весна Дамчевска

Кумуцакос испрати писмо до ЕК со грчките позиции за заедничка политика за миграција и азил

Слободен печат

Остави Коментар

eight − 6 =

Прочитај повеќе

Српскиот државен врв ноќеска на вонреден состанок расправаше за состојбата во регионот

Слободен печат

Малолетничката порнографија виртуелна, жртвите реални!

Мирослава Бурнс

Курсна листа: Еврото денеска со вредност од 61.64 денари

Слободен печат

Вучиќ свикал итен состанок со министрите

Слободен Печат

Републиканците под притисок: Советник има докази против Трамп?

Слободен Печат

Ахмети: Бараме владеење на правото преку ветингот

Слободен печат