ШКОЛКИТЕ СЕ СВАРИЈА НА ЖЕШТИНАТА! Биолозите во шок од она што се случи!

Заради топлотниот бран кој ја зафати северна Калифорнија, школките на тоа подрачје се варат до смрт јавува Си-Ен-Ен.

-Кога се приближив на теренот, веднаш видов стотина мртви школки, изјави биологот Џеки Соунс од природниот резерват Боденг Мартин Резерв и додаде дека подоцна открила дека се работи за многу поголем размер на помор и дека досега има на десетина илјади мртви школки покрај брегот на северна Калифорнија.

Кога Соунс се приближила на брегот видела дека многу школки се отворени. Кога школките се живи и здрави тие се затворени, но кога угинуваат се отвораат.

Калифорнија доживеа рекорден топлотен бран во јуни со температури кои на места достигнуваа и 38 Целзиусови степени.

Прочитајте и...  Нови теренски возила за потребите на ЈП „Водовод и канализација" – Скопје

Прочитај повеќе

Без струја повеќе делови на Скопје

Слободен печат

Шпанија ќе затвора плажи за да го спречи ширењето на коронавирусот

Слободен печат

Мицкоски од Гевгелија: Дојде време да ги поразиме СДСМ

МИА Агенција

30% пониска закупнина на угостителските објекти за време на КОВИД-19!

Слободен печат

Вучиќ се премисли за полицискиот час: Синоќа бевме сведоци на најбруталното политичко насилство во последниве години

Слободен печат

Меркел: Отворање на првите поглавја со Македонија и Албанија оваа година

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нови 163 случаи со Ковид-19, осум починати, 230 оздравени пациенти

МИА Агенција

Нови кредитни линии од ЕБОР и ЕУ за Западен Балкан

Слободен печат

Во Мостар за првпат по 12 години ќе се одржат избори

Слободен печат

Филипче: Се намалува бројот на хоспитализирани со Ковид-19

ЦЕПИ и дидели 66 милиони евра на кинеска фармацевтска компанија за развој на вакцина за Ковид-19

Слободен печат

Македонија со најдобра бизнис клима во регионот

Слободен печат