Шанел, Гучи, Ајфон… Списокот со божиќните желби на 10-годишно девојче го шокираше Твитер

Мечтаењето за божиќните подароци отсекогаш на децата им било посебно задоволство, но се чини дека новите генерации малку ја подигнале улогата кога станува збор за желбите.

Списокот со божиќните желби на едно десет годишно девојче стана вирален откако нејзиниот татко го објави на Твитер покрај кој напиша „Мојата 10-годишна ќерка мора да е надвор од памет со овој божиќен список“.

Нејзиниот список е полн лист хартија, а желбите се, благо кажано, луксузни.

Ајфон 11, нов Макбук Ер, Гучи тобичка, Шанел торбичка, Го Про, живо зајче, неколку навистина детски играчки, потоа маркирани шминки и парфеми, а на списокот е и сума од 4000 долари.

Списокот доби 100 илјади лајкови а доби и многу шерувања. „Како ги вметнала овие 4000 долари на дното како рок ѕвезда“, „Ниту јас не можам да си дозволам Шанел торба“ и „Човеку, јас би и кажал дека Дедо Мраз е мртов“, се само дел од коментарите.

Прочитајте и...  Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе! - 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Виц на денот – Натприродни способности

Слободен печат

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат