Tag : ајфон

Вести Македонија Слајдер

Не наседнувајте на измамата дека Македонски пошти бесплатно ќе ви дадат Ајфон

Мирослава Бурнс
Измама е информацијата која се шири како спонзорирана објава на социјалните мрежи, дека Македонски пошти доделуваат илјада Ајфони 11 про, бесплатно. Директорот на Македонски пошти,...
Вести Свет

„Епл” го ограничи бројот на Ајфони што може да купи еден клиент

Слободен печат
Американската компанија „Епл” го ограничи до два, бројот на телефоните Ајфон што купувачите можат да ги порачаат во нејзините онлајн продавници во САД и во...
Магазин Технологија

„Епл“ се соочува со тешкотии во испораките на Ајфон поради коронавирусот

Слободен печат
Технолошкиот гигант „Епл” предупредува дека се соочува со „тешкотии во испораките на Ајфон” поради затворањето на голем број фабрики во Кина како дел од карантинот...
Вести Свет

„Епл“ ќе плати 25 милиони евра казна поради софтверот што го забавува „ајфон”

Слободен печат
Француската агенција за заштита на потрошувачите денеска објави дека „Епл“ се согласиле да плати казна од 25 милиони евра затоа што не ги известиле корисниците...
Магазин Технологија

„Whatsapp“ ќе престане да работи на многу телефони, проверете дали и на вашиот

Слободен печат
Популарната апликација за размена на пораки „WhatsApp“ ќе има големо ажурирање, кое ќе овозможи нејзина употреба на многу модели на мобилни телефони. Старите верзии на...
Магазин Технологија

ЗБОГУМ АЈФОН? Нов уред на „Епл“ целосно ќе го замени нивниот најпознат производ

Слободен печат
Американскиот технолошки гигант „Епл“ ќе ги замени своите ајфони со паметни очила во следните десетина години, пренесе порталот „Хапербист“. Потпретседателот на компанијата Марк Роквел, како...
Забава Магазин Семејство

Шанел, Гучи, Ајфон… Списокот со божиќните желби на 10-годишно девојче го шокираше Твитер

Слободен печат
Мечтаењето за божиќните подароци отсекогаш на децата им било посебно задоволство, но се чини дека новите генерации малку ја подигнале улогата кога станува збор за...
Вести Свет

НА ТРАМП НЕ МУ СЕ ДОПАЃААТ ПРОМЕНИТЕ НА АЈФОНОТ: „Копчето беше многу подобро!“

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп, вообичаено за него на Твитер, му испрати порака на директорот на компанијата „Ејпл“ Тим Кук, поради нивната одлука во 2017 година...
Вести Свет

ДВЕ РУСИНКИ МАЧЕЛЕ МОМЧЕ ПОРАДИ ТЕЛЕФОН: Го обвиниле дека им го скршил екранот, а потоа го врзале и го силувале

Слободен печат
Две жени се уапсени во Русија и обвинети за заеднички сексуален напад. Тие злоупотребувале 19-годишно момче по расправа за ајфон. Неименуваните жени (22 и 23...
Магазин Технологија

Во што се подобри НОВИТЕ АЈФОНИ во споредба со нивните претходници?

Слободен печат
Заедничко за сите е што ниту еден од нив нема поддршка за 5G, но тоа се очекува да се имплементира во моделите што ќе бидат...