ајфон Archives - Слободен печат

Tag : ајфон

Магазин Технологија

„Whatsapp“ ќе престане да работи на многу телефони, проверете дали и на вашиот

Слободен печат
Популарната апликација за размена на пораки „WhatsApp“ ќе има големо ажурирање, кое ќе овозможи нејзина употреба на многу модели на мобилни телефони. Старите верзии на...
Магазин Технологија

ЗБОГУМ АЈФОН? Нов уред на „Епл“ целосно ќе го замени нивниот најпознат производ

Слободен печат
Американскиот технолошки гигант „Епл“ ќе ги замени своите ајфони со паметни очила во следните десетина години, пренесе порталот „Хапербист“. Потпретседателот на компанијата Марк Роквел, како...
Забава Магазин Семејство

Шанел, Гучи, Ајфон… Списокот со божиќните желби на 10-годишно девојче го шокираше Твитер

Слободен печат
Мечтаењето за божиќните подароци отсекогаш на децата им било посебно задоволство, но се чини дека новите генерации малку ја подигнале улогата кога станува збор за...
Вести Планета

НА ТРАМП НЕ МУ СЕ ДОПАЃААТ ПРОМЕНИТЕ НА АЈФОНОТ: „Копчето беше многу подобро!“

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп, вообичаено за него на Твитер, му испрати порака на директорот на компанијата „Ејпл“ Тим Кук, поради нивната одлука во 2017 година...
Вести Планета

ДВЕ РУСИНКИ МАЧЕЛЕ МОМЧЕ ПОРАДИ ТЕЛЕФОН: Го обвиниле дека им го скршил екранот, а потоа го врзале и го силувале

Слободен печат
Две жени се уапсени во Русија и обвинети за заеднички сексуален напад. Тие злоупотребувале 19-годишно момче по расправа за ајфон. Неименуваните жени (22 и 23...
Магазин Технологија

Во што се подобри НОВИТЕ АЈФОНИ во споредба со нивните претходници?

Слободен печат
Заедничко за сите е што ниту еден од нив нема поддршка за 5G, но тоа се очекува да се имплементира во моделите што ќе бидат...
Магазин Технологија

Новиот АЈФОН им прави проблеми на луѓето со ОВАА НЕСЕКОЈДНЕВНА ФОБИЈА

Слободен печат
Додека едни се шегуваат со дизајнот на новите Ајфони, други помалку или повеќе реално се плашат...
Забава Магазин

Купила „Ајфон“ на ќерката преку интернет, ама кога ја отвориле кутијата им се слошило (ВИДЕО)

Слободен печат
Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи наместо телефон да...
Технологија

Епл дава милион долари за оној кој ќе успее да хакира „Ајфон“

Технолошкиот гигант Епл синоќа потврди дека планираат да дадат награда од еден милион долари на секој оној кој ќе успее да хакира „Ајфон“, било кој...
Магазин Технологија

Човекот што го дизајнираше Ајфонот, ги напушта Епл

Слободен печат
Човекот кој стои зад дизајнот на Ајфон, Ајмак и Ајпад ја напушта компанијата. Главниот директор за дизајн, Џони Ајв заминува по повеќе од две децении...