Северна Кореја истрела две балистички ракети

Здружениот штаб на армијата на Јужна Кореја извести дека двата проектила биле истрелани од севернокоерјскиот град Вонсдан.

Северна Кореја истрела две балистички ракети кон Источното Море, соопштија надлежните служби од Јужна Кореја и Јапонија.

Здружениот штаб на армијата на Јужна Кореја извести дека двата проектила биле истрелани од севернокоерјскиот град Вонсдан.

Официјален Сеул упатил апел до Пјонгјанг да прекине со ваквите војни активности.

Прочитајте и...  Галичани му го честитаа изборот за викарен епископ на Архимандрит Партениј

Прочитај повеќе

Во Сао Паоло погреби на секои 10 минути, а епидемијата сѐ уште не го достигна својот врв

Слободен печат

Мјанмар првиот извештај за заштитата на Рохинџите го поднесе до Судот на ОН

Слободен печат

Русија забрани увоз на гориво на четири месеци

Слободен печат

Социјалната дистанца во авионот донесува поскапи карти?

Слободен печат

Семејство по 92 години „владеење” ја изгуби власта во француската општина Бозак

МИА Агенција

Рекордно мал број загинати во сообраќајни несреќи во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Галичани му го честитаа изборот за викарен епископ на Архимандрит Партениј

Слободен печат

Вака Американците се „дистанцираа“ викендов, среде пандемијата (ВИДЕО)

Слободен печат

СЗО привремено го прекина испитувањето на лекот хидроксиклорокин во лекувањето на коронавирусот

Слободен печат

Демант од проректори на УКИМ до ректорот Јанкуловски

Слободен печат

Мицкоски: Август и септември најдобар период за одржување на избори, тогаш е најбезбедно за здравјето на граѓаните

Слободен печат

Џо Бајден се појави во јавност првпат по два месеца

Слободен печат