15 C
Скопје

Семејството Гучи е загрижено за претстојниот филм „House of Gucci“: Тие го крадат идентитетот на семејството за да остварат профит

Додека филмот „House of Gucci“ има за цел да ја рекреира драмата за убиството на Маурицио Гучи, истовремено предизвика исто толку драматични реакции од вистинското семејство Гучи.

И покрај тоа што биографскиот филм во режија на Ридли Скот не се очекува да излезе до крајот на оваа година, тој веќе предизвика голема возбуда кај членовите на модното семејство.

Навистина сме разочарани“, рече Патрисија Гучи, една од вторите братучеди на Маурицио за „Асошиејтед Прес“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Screendollars (@screendollars)

Тие го крадат идентитетот на семејството за да остварат профит, да ги зголемат приходите на холивудскиот систем… Нашето семејство има идентитет, приватност. Можеме да зборуваме за сè, но има граница што не може да се премине“, вели таа.

Имено, Патриција се обидела да контактира и со сопругата на режисерот Скот, Џианина Фасио, но не добила одговор. Како што пишуваат странските медиуми, Фасио не е странец за семејството, бидејќи разговарала со членовите во раните текови за друг проект поврзан со Гучи.

Жалбите на Патрисија се протегаат на она што го видела на папарацо фотографиите од снимањето на актерската екипа.

Дедо ми беше многу убав човек, како и сите од семејството Гучи, многу висок, со сини очи и многу елегантен. Него го толкува Ал Пачино, кој веќе не е многу висок, а оваа фотографија го покажува како дебел, низок, навистина грд… Ова е срамота, бидејќи тој воопшто не личи на него“, рече таа во врска со Ал Пачино кој во филмот ќе го отелотвори Алдо Гучи.

Патрисија не е единствениот член на семејството Гучи која се бунтува против овој проект. Во март, поранешната сопруга на Маурицио Гучи, Патриција Реџани, проговори за Лејди Гага, која треба да ја претстави во филмот.

Патриција Реџани излезе од затвор и сега ужива во милионите: Како „црната вдовица“ го нарачала убиството на сопругот Гучи?

Мене повеќе ме нервира фактот што Лејди Гага ме игра во новиот филм на Ридли Скот, таа воопшто не дојде да се запознае со мене“, изјави Реџани за италијанските медиуми.

Реџани истакна дека тоа не е прашање поврзано со пари, бидејќи „нема да добие ниту цент од филмот“. Како што рече таканаречената „Црна вдовица“ на Италија, „Тоа е прашање на почит“.

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

Остави Коментар