Се огласи сопругот на Анета од „Молика“, осуден на казна затвор: Битката продолжува, нема да ме скршите!

Вчера во случајот „Транспортер“ беа осудени двесетина обвинети, а меѓу нив поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески и музичарот Џими Мицевски, сопруг на пејачката Анета Мицевска од групата „Молика“. 

Џими беше осуден на казна затвор од 2 години и 6 месеци, а тој денеска преку неговиот профил на Фејсбук се огласи во врска со овој случај.

Неговиот статус на Фејсбук ви го пренесуваме во целост:

Јас Мицевски Џими ова што сега го правам – пишувам го правам за честа и угледот прво на моите деца а потоа на мојата фамилија на мојот славеј Анета Мицевска и групата Молика..

Можеби сите сте информирани дека вчера во основниот суд во Скопје се судеше Битола поточно во мега познатиот случај Транспортер. Осудени сме сите обвинети а сите угледни и чесни грагани на Битола кои предходно немале ниту една дамка во своето работење. Јас сум осуден на 2 год и 6 месеци затворска казна за моето најчесно најдомаќинско работење.

Прочитајте и...  Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега - разлика нема! (ФОТО)

Јас Мицевски Џими нај одговорно тврдам дека со мојата фирма Џими Турс немам наплатено ниту (1) еден скршен денар од тоа што беше пропишано со одлука на совет на општина Битола а тоа го има со ДОКАЗ во вештачењето од Бирото за судски вештачења ( значи вештачење нарачано од СЈО ). Секако дека овде ова нема да застанам со ова ќе одам и до последниот суд овде во МК да си ја докажам мојата невиност а до колку увидам како и што гледам дека сме жртви (колатерална штета) на две супроставени страни правдата ќе ја барам и во Стразбург во Франција во меѓународниот суд за човекови права…

Само еден единствен денар ако се утврди со ФАКТИ И ДОКАЗИ дека јас сум зел повеќе пари за извршената услуга јас сум спремен да одговарам во секое време…

Прочитајте и...  Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Ова што се случува се вика играње со човечки судбини и ништо друго.. Меѓутоа немојте да мислите дека ќе ме скршите .. Битката продолжува. Немојте да се судите зошто ништо не оди овде и зошто ни бегаат младите.. Недај бог да ви стани јасно како на мене сега што ми станува јасно.

Немам намера на никого да му се правдам и ке ве замолам вие од Порталите ако имате барем малце човечко достоинство да пишувате според факти, а не од ракав истресени информации..

Мицевски Џими

 

Прочитај повеќе

Теорија на заговор: Хари не е таткото на детето на Меган?

Слободен печат

Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Слободен печат

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Бочели: Целото мое семејство имаше коронавирус, тоа беше ужасно – ние имавме среќа!

Слободен печат

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат

Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Ј.К.Д

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Едноставен трик со кој јагодите нема да ви скапуваат

Слободен печат

Сензационално откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Слободен печат

Меган не сакала да го напуштат кралското семејство, тоа е масло на Хари

Слободен печат

Храната во конзерви трае долго, но мора да внимавате

Слободен печат

Хороскоп за 27 мај – Погледнете што ве очекува оваа среда

Слободен печат

Виц на денот – Лозинка

Слободен печат