Се огласи Јелена по шпекулациите дека Новак ја изневерувал со Марија Каран: Така се почитува ликот и делото на еден млад успешен спортист

новак јелена ѓоковиќ готвење
Фото: Instagram

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на тенискиот ас, Новак Ѓоковиќ, на својот инстаграм – профил револтирана по написот на еден таблоид во кој е наведено дека нејзиниот сопруг ја изневерувал се огласи по низата шпекулации.

Фото: Принтскрин / Instagram

Во таблоидот е наведено дека Јелена го нападнала Новак поради средбата со актерката Марија Каран, а притоа е објавена заедничка фотографија на тенисерот и актерката која неодамна се разведе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)


Иако Јелена обично не реагираа на шпекулациите и жолтиот печат „кој секогаш има што да каже“ овој пат не остана рамнодушна:

Ако не демантираш лага, бидејќи немаш одговор на таа глупост и едноставно не се занимаваш со тоа, за новинарите тоа претставува зелено светло да продолжат да пишуваат за тебе по весниците и да прават дворски шут од тебе. По 15 години пишување за аферите со секоја девојка од нашето заедничко друштво, сега толку добро нè знаат како двојка што дури знаат и дека сум љубоморна без зборови и дела (бидејќи тоа наводно не се гледа, но тие знаат или имаат веродостојни извори). А секако, кога не ја демантираш глупоста, таа автоматски станува мамка за идни објави за сега веќе бившите љубови… Бидејќи така се почитува ликот и делото на еден млад успешен спортист од нашата земја. Не е интересно тоа што е со мене сите овие години. Многу повеќе кликови носат аферите, стои во објавите на Јелена Ѓоковиќ кои ги сподлеи со јавноста својот инстаграм-профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)


– Живееме во време кога човек навистина мора да се запраша што чита и кому му верува. Сета таа мрачна енергија што влегува во нас додека читаме вести исполнети со невистини и измами поради контрола, страв и со самото тоа и профит, не може никого да го инспирира да прави добри дела. Знаеме дека столбот на секое здраво општество е семејството, па зар е можно да ги користиме медиумите како средство да го оцрниме и разнишаме?! Дали тоа е рецепт за успех или за пропаст на едно општество? Вие проценете, истакнала Јелена.

Видео на денот