13 C
Скопје

Санкции по случајот со Врањанецот што прими различни вакцини: Сменета е управничката на Здравствениот дом во Врање

Сменета е Управничката на Здравствениот дом во Врање, д-р Јадранка Ајановиќ поради неуспех во спроведувањето на вакцинацијата, пренесоа српските медиуми.

Таа е разрешена од должноста од сегашната директорка на Здравствениот дом, д-р Љјијана Антиќ. До назначувањето на новиот управител, оваа должност ќе ја извршува д-р Драган Ѓошиќ, пренесува Вечерње новости.

Србин вакциниран со Фајзер, ревакциниран со кинеската: Не се чувстувам баш добро

Слаѓан Антиќ од Врање беше вакциниран прво со вакцината Фајзер, а втората доза која ја прими беше кинеската вакцина.

Поврзани вести

Војниците на Беливук откажуваат послушност: Почнаа да откриваат сè за злосторствата на кланот

Слободен печат

Трагедија заради селфи? 20 годишно момче од Војводина се качи на вагон, го убија 25.000 волти

Слободен печат

Русковска: Во „27 април“ нема обвинети, ниту се одговара за дело тероризам

Слободен печат

Лукашенко: Белорусија разви своја „жива“ вакцина против коронавирусот

Слободен печат

Австралија нема да ги отвори границите за странци до средината на 2022 година

Слободен печат

Важна одлука: Сите туристи кои ќе се разболат од ковид за време на престојот во Црна Гора, ќе се лекуваат на товар на државата

Слободен печат

Остави Коментар