4 C
Скопје

Tag : врање

Вести Регион Слајдер

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Грозоморната снимка го покажува моментот кога убиецот ладнокрвно пука во Сара

Илинка Иљоска
Безбедносните камери од бензинската пумпа во Врање каде што брутално беше убиена Сара Асановиќ (27) го снимија страшното дело. На снимката јасно се гледа како...
Вести Регион

Грозоморно убиство во Врање: Поранешен затвореник испразни пиштол во 27 – годишна носителка на тилула Мис шарм

И.И.
Полицијата во Врање трага по Марјан Стаменковиќ  (47), под сомнение дека претходниот ден ја убил Сара Асановиќ (27), поранешна победничка на фестивалот за избор на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Репортажа: Пандемијата не го згасна македонскиот мерак за Врање

Михаило Донев
Македонци кај нас доаѓаат често, многу се позитивни и со нив имаме одличен однос. За време на пандемијата малку се повлекоа, но сега верувам дека...
Вести Македонија

До денеска 70 Македонци со двојно државјанство се вакцинирале во Врање

МИА Агенција
Македонските државјани имаат голем интерес за вакцинирање во Србија и досега околу 70 граѓани од Северна Македонија, кои имаат и српско државјанство, се вакцинирани со...
Вести Македонија Слајдер

Кумановци масовно со пет автобуси на шопинг во Врање

Слободен печат
Српскиот град Врање кое е оддалечено околу шеесет километри од Куманово и помалку од сто од Скопје за време на вчерашниот ден до затворање на...
Вести Регион Слајдер

Српски адвокати ќе ја поднесат првата тужба за отштета од НАТО во име на болни од рак

Слободен печат
Адвокатска канцеларија  од Ниш ќе ја поднесе првата тужба за надомест на штета против Северноатлантската алијанса (НАТО), во име на пациентите со рак, како последица...
Вести Регион

Врање со 52 нови случаи ново жариште на Ковид 19 во Србија

Слободен печат
Зголемениот број заразени во претходните денови во Србија не е индикатор за ширење на вирусот во земјата и во општата популација, туку во фабриката за...
Вести Регион

Врање е новото жариште на ковид-19 во Србија, затворена фабрика за мебел каде се откриени најмногу заразени

Слободен печат
Повеќе од вообичаениот број на позитивни во Србија е последница на локално жариште во Врање, каде се дури 53 од вкупно 114 новозаразени од коронакирусот....
Вести Македонија

Истепана жена при обид нелегално да ја помине границата меѓу Македонија и Србија

Слободен печат
Вчера во попладневните часови две жени порабале помош од болницата во Врање, откако едната привалија дека била истепана при преминување на границата меѓу Македонија и...
Вести Регион

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА кај Врање, едно лице загинало, тројца потешко повредени

Слободен печат
Во сообраќајна несреќа на автопатот кај Врање, Србија, во судир на две патнички возила, едно лице го загубило животот. Три лица се потешко повредени, пренесува...