Ритуали за богатство: Променете ги овие ситници и ќе ги привлекувате парите како магнет!

Според фенг шуи верувањето постојат едноставни ритуали кои ќе ви помогнат парите буквално да се „лепат“ за вас.

Колку и да се водиме според мислата дека парите не донесуваат среќа, мораме да признаеме дека во нашиот секојдневен живот, тие играат многу голема улога. Според Фенг Шуи филозофијата, за да имате пари, мора да ги сакате, бидејќи како што енергијата не оди кај секого, така ниту парите нема да отидат кај оние што не ги сакаат…

Доколку сте подготвени да се збогатите, пробајте ги овие едноставни ритуали:

профимедиа

Изберете ја вистинската боја

Виолетовата, црвената и зелената боја поттикнуваат енергија на благосостојба во животниот простор. Еден од начините ова да го постигнете е во стаклена чинија (поставена на југоисточниот дел од станот) да ставите некој полудраг камен во овие бои, виолетов аметист, црвен карнеол или зелен жад.

Прочитајте и...  Ова е причината зошто голем дел од познатите личности се заразени со коронавирусот!

Друга опција е тоа ќоше од собата да го обоите во некоја од наведените бои, или да го осветлите со ламба, исто така во таа боја.

Златната рипка, според ова верување, навистина ги исполнува желбите.

Набавете аквариум и 8 риби. Според фенг шуи, комбинацијата од осум златни рипки или рипки со портокалова боја и една во црна боја има моќ да привлече богатство. Бројот осум според кинеското верување, е број кој претставува благосостојба.

профимедиа

Парата на пара се лепи

Оваа изрека важи и во овој случај. Доколку во југоисточниот дел од станот држите чинија со ситни парички или дури и лажни пари, тоа ќе ги зголеми вибрациите и ќе помогне во привлекувањето на пари.

Прочитајте и...  Натали Портман на урнебесен начин прикажа како животот ѝ се смени за време на пандемијата (ФОТО)

Прочитај повеќе

Анџелина Џоли донираше милиони за храна за децата во Америка!

Слободен Печат

Лекарот на Бен Афлек им покажа средни прсти на папараците! (ФОТО)

Слободен Печат

Почина Игор Спасов: Водителот на култната емисија е пронајден мртов во својот стан во Нов Белград!

Слободен Печат

Украден пиштолот од легендарните серијали за „Џејмс Бонд“!

Слободен Печат

Долго време ја немаше во јавноста – Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Слободен печат

Ваква фотка никој не очекуваше од неа: И Андријана Јаневска знае да биде секси! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пинк се напи во изолација, па ја скрати косата: Пејачката се кае за својата фризура (ВИДЕО)

Слободен Печат

Неколку работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Слободен печат

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Бисера Бендевска и нејзините предлози за книги за деца

Јасмина Кантарџиева Димков

Зошто докторите против чумата носеле чудни маски со клун?

Слободен печат

По 8 години нова песна на Боб Дилан: Песната е за убиството на Џон Кенеди и трае 17 минути! (ВИДЕО)

Слободен печат

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се вратија во САД! (ФОТО)

Слободен Печат