Ритуали за богатство: Променете ги овие ситници и ќе ги привлекувате парите како магнет! - Слободен печат

Ритуали за богатство: Променете ги овие ситници и ќе ги привлекувате парите како магнет!

Според фенг шуи верувањето постојат едноставни ритуали кои ќе ви помогнат парите буквално да се „лепат“ за вас.

Колку и да се водиме според мислата дека парите не донесуваат среќа, мораме да признаеме дека во нашиот секојдневен живот, тие играат многу голема улога. Според Фенг Шуи филозофијата, за да имате пари, мора да ги сакате, бидејќи како што енергијата не оди кај секого, така ниту парите нема да отидат кај оние што не ги сакаат…

Доколку сте подготвени да се збогатите, пробајте ги овие едноставни ритуали:

профимедиа

Изберете ја вистинската боја

Виолетовата, црвената и зелената боја поттикнуваат енергија на благосостојба во животниот простор. Еден од начините ова да го постигнете е во стаклена чинија (поставена на југоисточниот дел од станот) да ставите некој полудраг камен во овие бои, виолетов аметист, црвен карнеол или зелен жад.

Друга опција е тоа ќоше од собата да го обоите во некоја од наведените бои, или да го осветлите со ламба, исто така во таа боја.

Златната рипка, според ова верување, навистина ги исполнува желбите.

Набавете аквариум и 8 риби. Според фенг шуи, комбинацијата од осум златни рипки или рипки со портокалова боја и една во црна боја има моќ да привлече богатство. Бројот осум според кинеското верување, е број кој претставува благосостојба.

профимедиа

Парата на пара се лепи

Оваа изрека важи и во овој случај. Доколку во југоисточниот дел од станот држите чинија со ситни парички или дури и лажни пари, тоа ќе ги зголеми вибрациите и ќе помогне во привлекувањето на пари.

Прочитај повеќе

Три главни причини поради кои луѓето во среќни врски ги изневеруваат партнерите

Слободен печат

Згодната Џорџина покажа како се танцува – Роналдо е вистински среќник! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со женска рака: Поезија од Марта Маркоска

Слободен печат

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Сензуална музика од филмови за возрасни од седумдесеттите години која треба да ја слушнете и денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Славниот готвач ја оставил 30 години помладата љубовница, а таа сега му покажала што пропушта

Слободен печат

Остави Коментар

6 + 19 =

Прочитај повеќе

Со овој тип мажи оргазмите се најдобри!

Слободен печат

Наши миленици: Марко, уличар со господски манири

Слободен печат

„Игра на тронови“: Нова серија за разочараните фанови

Слободен печат

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Слободен печат

Диетите се „аут“, за витка линија ви треба ОВОЈ КОНЦЕПТ!

Слободен печат

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Слободен печат