Tag : парите

Магазин Магазин слајдер Сцена

Бритни Спирс повеќе нема да настапува во живо, поради намалените приходи бара сама да располага со своите пари

Слободен печат
Славната музичка ѕвезда наводно се обидува да дојде до судската документација и да ја изнесе во јавноста, но нејзиниот татко се спротивставува на тоа… Поп...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл и принцот Хари ги вратија јавните пари во Британија со кои ја реновираа палатата во Виндзор

Слободен печат
Со својата одлука да го напуштат кралското семејство принцот Хари и неговата сопруга, американската актерка Меган Маркл неодамна објавија дека стануваат финансиски независни и дека...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопските знаци и парите: Кој многу сака да троши, а кој да штеди?

Слободен печат
Како би реагирале доколку добиете премија на лото, ви тргне работата во вашиот приватен бизнис или ако чуете дека некоја далечна тетка ви оставила солидно...
Вести Македонија

СДСМ предлага Јовевски да „шефува“ со парите на СЈО

Слободен печат
На 11 декември на дневен ред пред пратениците во Собранието на Македонија е предлог законските измени за јавнообвинителска служба според кој се предлага меѓу другото...
Магазин Семејство

Ритуали за богатство: Променете ги овие ситници и ќе ги привлекувате парите како магнет!

Слободен печат
Според фенг шуи верувањето постојат едноставни ритуали кои ќе ви помогнат парите буквално да се „лепат“ за вас. Колку и да се водиме според мислата...
Еспресо Шоу биз

ШТО СЕ МОЖАТ ДА НАПРАВАТ ПАРИТЕ: Еве како изгледаше снаата на Лепа Брена на почетокот на кариерата (ФОТО)

Слободен печат
На пејачката Александра Пријовиќ, сега Живоиновиќ многумина и завидуваат на изгледот, но пејачката сепак јавно признава дека досега имала неколку искуства со естетската хирургија. Пејачката...
Еспресо Шоу биз

Што прават ПАРИТЕ И СЛАВАТА? На сликите се ИСТИТЕ ЖЕНИ, со разлика од осум години (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Кланот Кардашијан-Џенер се икони на убавината и славата на социјалните мрежи, а најмладата Kајли Џенер e сопственичката на козметичкото царство вредно повеќе од милијарда долари,...
Вести Економија

ФОД: Депозитите сигурни, граѓаните имаат доверба и не се очекува повлекување на парите

МИА Агенција
Граѓаните во банките чуваат 4,5 милијарди евра. Депозитите се безбедни и сигурни, порачуваат од Фондот за осигурување депозити и оценуваат дека граѓаните имаат доверба и...
Магазин Семејство

НЕКА ПАРИТЕ ТРЧААТ ПО ВАС: Чувајте во станот босилек, спуштете ја ВЦ даската…

Слободен печат
Фенг Шуи е древна кинеска вештина која тврди дека одделни аспекти од животот можете да ги унапредите или упропастите со распоредот на простории, со положбата...
Вести Македонија

Костадинов: Маката на Мицкоски е што сега парите завршуваат кај граѓаните

Слободен печат
Последната прес конференција на Христијан Мицкоски не е ништо друго, освен уште еден доказ за очајната состојба во рамки ВМРО-ДПМНЕ во обид да го одбрани...