Ристоски на „Златна Војводинска ракавица“, а се подготвува и за ЕП во Будва!

Македонскиот боксер Александар Ристоски се подготвува за настап на Европското првенство за јуниори кое што според најавите треба да се организира во Будва (Црна Гора) во периодот од 11 до 23 ноември 2020 година.

Тој е дел боксерскиот клуб Шкендија Но Лимит Тетово, а како загревање пред ЕП, во категоријата -75 кг. од 5 октомври ќе учествува на „Златна Војводинска ракавица“ во Србија како еден од најзначајните турнири.

Секако надежите на клубот и нивниот член се остварување на добри резултати и освојување на еден од медалите.

Лани веб изданието на „Слободен печат“ имаше ексклузивно интервју со боксерот Ристоски кое можете да го прочитате ТУКА

Прочитајте и...  ВИДЕО: Тричковски ја продолжи голгетерската форма во Кипар

Поврзани вести

Во Романија досуден најсмешниот пенал во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Лазаров даде десет гола но неговиот Нант е поразен

Слободен печат

Генијална акција во Холандија, фудбалери играа пред 15.000 плишени мечиња на трибините (ФОТО)

Слободен печат

ХУМАН ГЕСТ: Мајкл Џордан отвори втор медицински центар за лица без здравствено осигурување

Слободен печат

ФАРЕ кампања: „Фудбалски луѓе“, во организација на ФФМ и МЦКР

Слободен печат

Хамилтон: Можев само да сонувам…  

Слободен печат

Остави Коментар