Tag : александар ристоски

Останатo Спорт

Ристоски на „Златна Војводинска ракавица“, а се подготвува и за ЕП во Будва!

Слободен печат
Македонскиот боксер Александар Ристоски се подготвува за настап на Европското првенство за јуниори кое што според најавите треба да се организира во Будва (Црна Гора)...
Останатo Спорт

ИНТЕРВЈУ со Александар Ристоски: Сакам предизвици, боксот смирува и нè учи да имаме контрола!

Фидан Коминовски
„Слободен печат“ направи интервју со младиот и талентиран македонски боксер, кој чекор по чекор напредува, Александар Ристоски кој е државен шампион, а на Меморијалниот турнир...