7 C
Скопје

Рига го претстави и второто засилување од Вардар, Јован Попзлатанов

Естонскиот тим во зимскиот преоден рок ангажира дури двајца доскорешни играчи на најтрофејниот македонски колектив. Откако вчера и официјално потпис на договорот стави капитенот на „црвено-црните“ Дарко Мицевски, денеска нов член на Рига е Јован Попзлатанов.
Попзлатанов е поранешен млад репрезентативец, а дресот на Вардар го носеше три години.
Мицевски и Попзлатанов се последните двајца фудбалери кои досега си заминаа од Вардар кој има големи финансиски проблеми, претходно „црвено-црните“ ги напуштија Чарлестон (Македонија ЃП), Матеј Цветановски (Шкупи), Мартинага (А. Пандев).

Прочитајте и...  Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Остави Коментар