Ременски од УБК му бил пријател на Боки 13, тврди Камчева - Слободен печат

Ременски од УБК му бил пријател на Боки 13, тврди Камчева

Одговарајќи на прашања на одбраната на обвинетиот Бојан Јовановски, сведокот во случајот „Рекет“, Ана Камчева запрашана дали за давање пари како во овој случај се поднесува кривична пријава до ОЈО, таа одговори:

– Да, но да не сте биле во случај како во мојот.

Камчева рече дека разговорите со поранешниот директор на УБК не се воделе во простории на МВР и дека не знае дали за тие разговори имало направено службена белешка.

На прашање од обвинетиот Бојан Јовановски дали може да ја опише улогата на Зоран Милески во овој случај, реагираше обвинителката Вилма Рускоска, која рече дека Милески си признал вина и е осуден, а емоции не се дозволени, тврдење кое беше прифатено од судот и го одби прашањето на Јовановски.

Прочитајте и...  Би-би-си: Две семејства љубоморно го чуваат богатството– бисери од риби

– Во УБК работеше вашиот пријател Јовче Ременски и од страв да не ме види со Николовски од УБК, не се видов со него во службените канцеларии на управата – рече Камчева.

Прочитај повеќе

Рама: Авиолинијата Приштина-Белград е многу важен чекор кој треба да го следат и другите

Слободен печат

За разлика од загадувањето, бесплатниот превоз заврши

Слободен печат

Официјалните лица потврдија: Американскиот воен авион во Авганистан се урнал поради дефект

Слободен печат

Австриската национална авиокомпанија нема да лета во Кина до 9 февруари

Слободен печат

Дескоска: Нема да дозволиме да се блокира процесот на носење на законот

МИА Агенција

По планот за Средниот Исток, Харадинај од Трамп очекува конкретни идеи и за регионот

Слободен печат

Остави Коментар

10 + 3 =

Прочитај повеќе

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во Сити Мол

Слободен печат

„Вашингтон пост“ ја врати на работа суспендираната новинарка по објавите за Коби Брајант

МИА Агенција

Скопската зоолошка му посака добредојде на белиот лав Чака

Слободен печат

Владата го поздравува планот на Трамп за решавање на израелско-палестинскиот конфликт

Слободен печат

Засилени проверки и контрола на отпадот што влегува во државата

МИА Агенција

По Вухан, коронавирусот се шири и во кинескиот град Хуанганг

МИА Агенција