РЕГИОНОТ ИЗНЕНАДЕН: Србија и БиХ синоќа завеани во снег (ФОТО+ВИДЕО)

Граѓаните на БиХ и на Србија синоќа беа изненадени од снег. Во Белград прво започнал да паѓа дожд во раните вечерни часови, за потоа околу 22 часот снегулки започнале да паѓаат низ одредени делови од српскиот главен град.

Набргу потоа Белград бил завеан од силен снег. Според податоците, температурата од 19 степени колку што покажувала во 14 часот, во вечерните часови паднала на два степени.

Во БиХ заради снегот кој од вчера вечер паѓа во поголем дел од земјата, сообраќајот на повеќе улици се одвива тешко и со застој, а на возачите им се советува внимателност.

Прочитајте и...  Бектеши со порака до угостителите: Не ви се точни бројките, првин платете даноци - Ова не е време за уцени, инспекциите ќе продолжат

 

Снегот се очекува да се задржи и во текот на денот во поголемиот дел од Босна, додека на југ ќе има дожд.

Прочитај повеќе

Бројот на крводарители сведен на минимум

Слободен печат

Авганистан денеска ослободи 100 талибански заробеници

МИА Агенција

Спасовски: Владата во ниту еден момент не заборави на граѓаните на Општина Куманово

Слободен печат

Лајчак известен дека Курти лично ќе го предводи косовскиот тим за преговори со Србија

Слободен печат

Што после коронавирусот? Започнува „втората фаза“ – Овие земји во Европа почнаа да ги олабавуваат мерките

Слободен печат

Не чекале коронатест – патници од индонезиски брод скокале во море и пливале до брегот

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

МИА Агенција

Оваа техника за дишење може да им го спаси животот на заболените од коронавирус: Англиски лекар објаснува како да ги спасите белите дробови (ВИДЕО)

Слободен печат

Бебе заразено со коронавирус во Македонија

ЕЦДЦ: Европа сѐ уште не го достигна врвот на епидемијата

МИА Агенција

Стравувајќи од нова епидемија Кина стави во карантин регион од 640 илјади луѓе

Дејан Андоновиќ

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Слободен печат