Азар конечно оди во Реал

Флорентино Перез конечно ја доби „војната“ за Еден Азар. Белгискиот репрезентативец во понеделник, на 3 јуни официјално ќе биде претставен како нов играч на Реал Мадрид, јавува „Ас“.
Според неоофицијалните информации, Челси ќе доби 113 милиони евра како обесштетување, додека дополнителни 17 милиони евра се предвидени како бонуси.

Самиот фудбалер, кој конечно ќе заигра во омилениот тим, ќе потпише четиригодишен договор кој ќе му носи дури 450.000 евра неделна плата.
И двата клуба, чекаат да се одигра финалето во Лигата на Европа, во кое вечерва, Челси игра против Арсенал.
Челси кој се наоѓа под суспензија од страна на УЕФА, веќе ја обезбеди замената за Азар, тоа е Кристијан Пулишиќ кој доаѓа од Борусија Дортмунд.

Прочитајте и...  Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Според весникот „Ас“, по Азар, следен кој ќе биде претставен на навивачите на Реал Мадрид, ќе биде Лука Јовиќ од Ајнтрахт Франкфурт. Трансферот е веќе договорен, Ајнтрахт ќе добие 60 милиони евра, и се чека да поминат квалификациските натпревари на почетокот од јуни за да биде официјализиран транасферот..

Перез веќе се наоѓа во завршна фаза од преговорите со Олимпик Лион за ангажман на левиот бек Ферлан Менди. Се очекува трансферот да изнесува помеѓу 30 и 35 милиони евра. Менди исто како и Јовиќ, по репрезентативните настапи ќе биде промовиран во ново засилување на Реал Мадрид.

Прочитај повеќе

Ученикот Лампард поуспешен од учителот Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Вардар и Порто во битка за петтото место

Слободен печат

Караоке политика за разочараната чаршија

Мирослав Грчев

ХАОС ВО АТИНА: Кошаркарски судии нападнати во такси, Ламоника заврши во болница

Слободен печат

Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Слободен печат

Остави Коментар

3 + 2 =

Прочитај повеќе

Директорот на АВРМ-Струмица тврди дека Бонева законски цела година земала пари за невработено лице

Мирослава Бурнс

Мислев дека ме бара сопругата, а тоа да ти бил Мурињо

Слободен печат

Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат