15.8 C
Скопје

Путин: Изборите во септември се настан од најголемо значење

Рускиот претседател Владимир Путин ги опиша претстојните парламентарни и локални избори, кои ќе се одржат во септември, како „настан од најголемо значење”, нагласувајќи дека мора да бидат организирани согласно важноста.

– Тоа е клучен настан во животот на државата, истакна Путин на состанокот со постојаните членови на Рускиот безбедносен совет.

Според него, неопходно е да се разговара за многу прашања, со цел да им се помогне на гласачите, изборните комисии и членовите на изборниот комитет да биде се организирано на најдобар начин.

Поврзани вести

ООН ги поздрави резултатите од средбата меѓу Бајден и Путин

Слободен печат

Подеми и падови во односите на Путин со американските претседатели

Слободен печат

Паника во Рим: Пронајдена бомба во автомобил на три часа пред почетокот на натпреварот Италија – Швајцарија

Слободен печат

Бајден одговараше на новинарите, а потоа му поставија прашање заради кое сакаше да ја напушти прес-конференцијата

Слободен печат

Романија сака да донира или препродава вакцини поради незаинтересираност на населението

Слободен печат

ФОТО: Во Африка е откриен третиот најголем дијамант на светот

Слободен печат

Остави Коментар