• Путин

Путин не е луд, само „радикално рационален“, вели поранешниот француски претседател Оланд

Владимир Путин е „радикално рационален“ лидер кој смета дека западните земји ќе се изморат од поддршката на Украина и ќе се согласат на преговарачки крај на конфликтот што ќе биде поволен за Русија, изјави поранешниот француски претседател Франсоа Оланд за „Политико“. Оланд, кој беше претседател на Франција од 2012 до 2017 година, има големо политичко …

Путин не е луд, само „радикално рационален“, вели поранешниот француски претседател Оланд Read More »