-2 C
Скопје

Tag : Путин

Вести Свет

Путин наложи масовна вакцинација од следната недела: Руската вакцина е најдобра во светот

Слободен печат
Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска наложи масовна вакцинација на населението против Ковид-19, истакнувајќи оти руската вакцина е „најдобра” во светот. – Ве молам од...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО: Путин го дочека Божиќ во древна црква во Новгород

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин присуствува на божиќната литургија во древниот манастир Свети Никола кој се наоѓа на островот Липно на езерото Илмењ недалеку од Новгород....
Вести Свет

Путин потпиша Закон со кој се воведуваат казни за рекламирање дроги

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин потпиша закон со кој се воведуваат казни до над 16.300 евра за пропаганда на дроги или рекламирање на интернет. Законот сега...
Вести Свет Слајдер

Путин одлучи да се вакцинира со „Спутник В“

Лука Андреев
Рускиот претседател Владимир Путин ќе биде вакциниран против Ковид-19, станува јасно од зборовите на портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. На прашањето на новинар на Радио...
Вести Свет

Путин: Руската влада добро издржа, дури и во најтешките моменти никој не се онесвести

Илинка Иљоска
Руската влада, како целина, доста добро издржа тешка година, изјави рускиот претседател Владимир Путин додека ја оценуваше работата на владата.  За време на состанокот со...
Вести Свет

Ако Бајден се вакцинираше пред камера, не мора и Путин, вели Песков

Слободен печат
Вакцинацијата на новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден пред ТВ-камерите не е пример што мора да го следи рускиот претседател Владимир Путин, изјави денеска портпаролот на...
Вести Свет Слајдер

ПЕСКОВ: Фактот што Бајден ја прими вакцината против корона пред камерите не е причина Путин да го стори истото

Илинка Иљоска
Фактот што избраниот претседател на САД, Џозеф Бајден, ја прими вакцината против вирусот корона пред ТВ-камерите, не е причина за такво нешто во јавноста да...
Вести Свет

ВИДЕО: Путин во хокеарски дрес му исполни новогодишна желба на деветгодишно момче

И.И.
Претседателот на Русија, Владимир Путин, ја исполни желбата на деветгодишно момче од Челјабинск како дел од акцијата „Новогодишна елка за желби“. Детето преходно испратило честитка...
Вести Свет Слајдер

Американскиот сенатор во паника поради Русите: Ги обвинува хакерите за загрозување на американската економија

Слободен печат
Републиканецот Мит Ромни изјави дека руските хакери можат да нанесат голема штета на американската економија и да ја обезличат, пишува Новости.рс. – Тие можат да...
Вести Свет Слајдер

Путин ги пофали руските шпиони: Тие се лојални и храбри луѓе кои ја штитат Русија

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин ја пофали „храброста“ на руските шпиони, по повод 100-годишнината од руската служба за надворешно разузнавање (СВР). -Им посакувам успех на сите...