12.8 C
Скопје

Tag : најголемо

Свет

Путин: Изборите во септември се настан од најголемо значење

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин ги опиша претстојните парламентарни и локални избори, кои ќе се одржат во септември, како „настан од најголемо значење”, нагласувајќи дека мора...