ПСЖ замената за Нејмар ја најде во Премиер лигата - Слободен печат

ПСЖ замената за Нејмар ја најде во Премиер лигата

Сагата околу заминувањето на Нејмар од ПСЖ се очекува да заврши до крајот на преодниот рок (2 септември), и единствено прашање е дали ќе се врати во Барселона или ќе потпише за Реал Мадрид.

Барселона се чини дека нема пари да ги задоволи барањата на челниците на ПСЖ, но затоа како наближува крајот на преодниот рок така Реал Мадрид станува поагресивен во обидите да дојде до потписот со Нејмар. Во таа акција се вклучи и капитенот на „кралскиот“ клуб, Серхио Рамос, кој е лидер во соблекувалната.

Но, ниту францускиот  шампион не се седи со скрстени раце и веќе е во интензивна потрага по замена за Бразилецот. Според “Дејли Мирор“, ПСЖ замената за Нејмар ја најде во Премиер лигата. Тие се подготвени да платат дури 120 милиони евра за да го купат фудбалерот на Кристал Палас, Вилфред Заха на кого во последен момент му пропадна трансферот во Евертон. Преодниот рок за англиските екипи заврши на 8 август, но тие можат да продаваат играчи до 2 септември.

Прочитајте и...  Како Вардар да го избегне ПСЖ во осминафиналето на ЛШ

Кристал Палас ги одби сите понуди за својот најдобар фудбалер и им порача на англиските екипи дека бара 120 милиони евра за Заха, сума која не претставува проблем за пребогатите катарски сопственици на ПСЖ.
Исто така ПСЖ, планира со парите кои ќе ги добие од продажбата на Нејмар да го купи и фудбалерот на Јувентус, Пауло Дибала.

Прочитај повеќе

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет + четиринаесет =

Прочитај повеќе

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат

Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Слободен печат

„Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Слободен печат

Покер на „топчиите“ за прекин на серијата без победа (ВИДЕО)

Слободен печат

Како Вардар да го избегне ПСЖ во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат

Елмас одигра цел натпревар за Наполи, Јувентус победува и без Роналдо (ВИДЕО)

Слободен печат