• кристал палас

ВИДЕО: Скандал во Премиер лигата, Виеира удри навивач на Евертон

Неверојатни сцена ни доаѓаат од Премиер лигата по победата на Евертон кој успеа да обезбеди опстанок. Имено, менаџерот на Кристал Палас, Патрик Виеира се соочува со истрага од Фудбалската асоцијација на Англија бидејќи во четвртокот вечерта удри навивач на Евертон. Навивачот го испровоцирал Виеира, му покажал среден прст, го навредувал и цело време го снимал. …

ВИДЕО: Скандал во Премиер лигата, Виеира удри навивач на Евертон Read More »