После ова видео повеќе ќе посветите внимание на миењето раце!

Има одличен метод со светки што ги учи децата (но и возрасните) како правилно да ги мијат рацете. Покрај тоа, тоа може да ве натера да се сомневате во сопствената хигиена на рацете.

Веројатно веќе сте слушнале дека треба да ги миете рацете со вода и сапун минимум 20 секунди, иако многумина ја прават оваа задача многу побрзо и се убедени дека ја отстраниле целата нечистотија. Па, овој трик ќе визуелизира колку е важно тоа.

За почеток, потребно е да ставите светки на влажни раце и потоа да ги миете додека рацете не ви бидат целосно чисти. Освен светки, можете да користите и чили пипер во прав за овој експеримент. Еве како изгледа во пракса:

Прочитајте и...  Меланија Трамп за првпат се појави во јавноста по битката со коронавирусот и ги воодушеви присутните со елегантниот стајлинг! (ФОТО)

Поврзани вести

Бритни бара 100 чизбургери, Том Круз 50 танги, а Менсон ќелава проститутка: Лудите барања на холивудските ѕвезди!

Слободен печат

Што треба да јадете по вежбање: Храна за обновување на мускулите

Слободен Печат

Како Старите Грци се справувале со депресијата и со анксиозноста

Слободен печат

Научниците открија колку долго коронавирусот се задржува на кожата

Слободен печат

Дневен хороскоп за 24 октомври 2020: На Јарецот нема да му недостига страст, а Бикот конечно ќе мрдне од мртвата точка

Слободен Печат

ВИЦ НА ДЕНОТ: Мерки

Слободен печат

Остави Коментар