После 70 години брак, починале во само 20 минути разлика!

Брачен пар од Мичиген правел се заедно за време на 70-те години брак, се до својот последен ден – починале со само 20 минути разлика, во истата болничка соба.

Лес и Фрида Остин од Џексон, двајцата на 90-годишна возраст, на 6 декември дошле рака под рака во болницата, каде наредниот ден и починале.

Сопружниците се запознале во средно училиште, а нивниот прв состанок бил на матурската вечер. Се венчале во 1949 година.

„Се правеа заедно. Дури и починаа заедно. Мислам дека знаеа како полека умира тоа другото и низ целиот процес поминаа заедно. Сметам дека тоа е прекрасно“, кажува нивната ќерка Сенди Мејс.

„Доколку веќе мораа да умрат, ова беше најромантичниот начин за тоа“, додал нивниот син Мајкл Остин.

Прочитајте и...  Мерсиха Смаиловиќ, активистка: Уморни сме да бидеме само дел од фолклорот кога треба да ја прикажеме мултиетничноста на општеството

Лес и Фрида прославиле 70-годишнина од бракот во ноември оваа година. Тој бил полицаец во пензија, а таа водела перална за хемиско чистење во Џексон.

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат