Поради нејзиниот изглед на жива барбика, денес никој не сака да ја вработи! (ФОТО)

Во последните неколку дена се зборува за младата Барбара Луна Сипос од Будимпешта која ги полуде светските медиуми, а оваа 22-годишна девојка тврди дека никако не може да најде постојана работа бидејќи мажите не знаат како да се однесуваат во друштво на атрактивна девојка како неа. Оваа русокоса изгледа токму како Барбика, а тоа задоволство нејзиниот поранешен сопруг го чинело околу 150 илјади евра. Но, тоа задоволство ѝ носи голем број проблеми.

Барбара вели дека нејзината опсесија со Барби куклите трае уште од детството и дека секогаш сонувала како и таа самата ќе изгледа исто како нив некој ден.

инстаграм

„Секогаш сакав да изгледам како барбика и човечка кукла. Моето прво сеќавање од детството е играње со Барбики, а патото кон целта да станам како нив започна на 17 години“, раскажалаа оваа девојка.

Прочитајте и...  Јелена и Северина во иста облека, но проценете на која подобро и стои! (ФОТО)

Сипос прво ги зголемила градите, а после тоа уште 10 пати се препуштила во рацете на пластичните хирурзи. Естетските зафати главно ги финансирал нејзиниот поранешен сопруг, со кој била во брак до минатата година, а вели дека тоа го правел бидејќи уживај во тоа како изгледа таа.

инстаграм

„Мажите го сакаат мојот изглед. Некои затворени луѓе кои немаат самодоверба не сакаат да излегуваат со мене, што е сосема во ред“, истакнала таа и додала дека сега бара „маж засекогаш“.

Оваа русокоса некогаш работела како рецепционерка, но морала да даде отказ бидејќи како што вели таа нејзината аура и харизма ги излудувале мажите. Денес работи како веб-модел.

инстаграм

„Сфатив дека таа работа не е за мене бидејќи живеам во општество во кое многу атрактивни жени немаат можност да ја задржат својата работа или да добијат повисока позиција без спиење со мажите, што не го сакав. Тоа е бидејчи живееме во патријахално општество, сакале или не“, кажала Барбара.

Прочитајте и...  Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Виц на денот – Висина

Слободен печат

Пливачка преплива цел базен со чаша млеко на глава, а притоа не истури ниту капка: Новиот ТикТок тренд го поддигна на ново ниво! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Погледнете како изгледа заводникот Хосе Армандо од серијата „Есмералда“!

Васко Спасоски

Фотографии од минијатурни тетоважи кои ќе го променат вашиот став кон тетоважите!

Слободен Печат

Неприкосновената Моника Белучи од Грција им одржа лекција на жените како треба да изгледаат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Внимателниот гест на оваа мајка ја разнежни јавноста! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Реакцијата на ова куче може да ве расплаче: Смртта на Муфаса очигледно го растажи (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Ристеска позира во креација со деколте буквално до папок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете што објави: Џеј Ло ја покажа спалната соба и доби 1,2 милиони лајкови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Не верувате во маски? Ова видео ќе ви покаже зошто се важни!

Слободен Печат

Од нејзиното мешање ќе ви се заврти во глава: Погледнете како танцува најзгодната српска пејачка и тоа на плажа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)

Слободен Печат