Полицијата го приведе поранешниот пратеник Љубомир Јосифовски

Поранешниот пратеник Љубомир Јосифовски синоќа бил приведен и однесен на распит во полициската станица Беко, дознава Слободен печат од извори во истрагата.

Полицијата потврдува дека бил приведен но засега не се познати детали за случајот.

Според неофицијални информации тој се поврзува со делото „неовластено навлегување во компјутерски систем”.

Според извори од полицијата се истражува неовластено навлегување во комјутерскиот систем на Централниот регистар.

Се очекуваат повеќе детали за случајот.

Прочитајте и...  Големи загуби во производството на либиската нафтена корпорација

Прочитај повеќе

Директорот на ФБИ: Кина е најголемиот противник на САД

Слободен печат

Исмаил од Левица: За разлика од ВМРО ние не буткаме граѓански туку народен концепт, вработување на лица од посиромашни семејства

Слободен печат

Најмалку девет лица се затрупани во лизгања на земјиште во Хубеи

Слободен печат

СЗО: Известени сме за одлуката на САД

Слободен печат

Бачев: Поништување на пописот од 2002 година и спроведување нов, ревизија на приватизацијата во државата

Миа Агенција

СДСМ ветува европска перспектива на земјава, ВМРО-ДПМНЕ закон за потекло на имот на сите политичари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата околу два часот наутро ги растера демонстрантите во Белград, за денес закажан нов протест (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Хрватска за заразените гости ќе се грижат сопствениците на апартмани

Слободен печат

Рекордни нови 60.000 случаи на Ковид-19 во САД

Слободен печат

СЗО: Можeн e нов пораст на смртност од Ковид-19

Слободен печат

Рокот за пријавување за гласање на лицата со Ковид-19 и болните и немоќните завршува на полноќ

Слободен печат

Расте бројот на излекувани лица, најмногу активни случаи во Скопје и Тетово

Слободен печат