18 C
Скопје

Tag : приведен

Хроника

Приведено лице барано од турската полиција за убиство

Полициски службеници од СВР – Скопје вчера во 17 часот на подрачјето на Карпош го лишија од слобода З.С. (47) од Турција со престојувалиште во...
Хроника

Запрен на автопат за прекршок, па приведен поради агресивност кон полицајци

МИА Агенција
Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се...
Вести Хроника

Претрес во Радовиш, приведен дилер на дрога

Вчера во 15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода А.Г.(21) од с.Ораовица, радовишко. При претрес во неговиот дом, извршен со...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

Под истрага за поткуп инспектор за екологија, место да лови загадувачи во Македонски Брод, барал мито во Кичево

Инспектор од Државниот инспекторат за животна средина е приведен под сомнение дека земал поткуп од 200 евра со цел да се избегне затворање на склад...
Хроника

Претрес во Крушопек, приведен маж кој незакоски поседувал оружје

Во скопското село Крушопек, полициски службеници го уапсиле М.С.(26) од селото поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и...
Хроника

Приведен дилер од Арачиново

Од полициски службеници од СВР Скопје по судска наредба, бил приведен Б.Р.(45) од с.Арачиново, скопско, поради тоа што се барал за доиздржување на казна затвор...
Хроника

Прилепчанец незаконски чувал ловна пушка

Полицијатаго уапси А.Ј.(26) од прилепското село Саждево, поради постоење основи на сомнение за извршено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки...
Хроника

Приведен тетовец кој агресивно се однесувал кон полицајци за време на полициски час

Жител на Тетово бил приведен од полицајци откако бил затекнат како го прекршува полицискиот час, а притоа агресивно се однесувал кон службениците на МВР.  Полицајците...
Хроника

Приведен криминалец баран со потерница

Вчера во 20.30 часот полициски службеници од СВР Куманово го привеле Н.А.(21) од с.Слупчане, кој се барал со потерница за доиздржување на затворска казна. Тој...
Хроника

Приведен албански државјанин поради фалсификуван пасош

На граничниот премин Деве Баир вчера при пасошка контролла е констатирано дека државјанин на Република Албанија извршил хемиски и механички корекции на патната исправа, соопшти...