• приведен

Приведен крадец, украдените работи ќе му бидат вратени на сопственикот

Полицијата утрово го упаси 35-годишниот В.В. од Скопје, кој претходно околу 3 часот на бензиска пумпа со остар предмет се заканувал кон вработен и одземал пари и телефон. – Со него бил извршен службен разговор и кај него биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело, кои ќе му бидат вратени на сопственикот …

Приведен крадец, украдените работи ќе му бидат вратени на сопственикот Read More »