Почина сопругата на Џон Траволта: Кели Престон ја изгуби битката со ракот

Глумицата Кели Престон почина на 58-годишна возраст од рак на дојката. Тажната вест на Инстаграм ја потврди нејзиниот сопруг Џон Траволта.

EPA/WARREN TODA

„Со скршено срце ви јавувам дека мојата преубава сопруга Кели ја изгуби двегодишната битка со ракот на дојката. Храбро се бореше со љубов и поддршка од многумина. Љубовта на Кели никогаш нема да ја заборавиме. Ќе поминам некое време со нашите деца кои останаа без мајка им, па простете ми ако извесно време не слушнете ништо за нас. Знајте дека ја чувствувам вашата љубов во неделите и месеците пред нас, додека се обидуваме да ги залечиме нашите рани“, напиша Траволта.

EPA/CJ GUNTHER

Кели Престон ја помниме најмногу по улогите во филмовите „Близнаци“ и „Џери Мекгваер“, а последниот филм што го сними е „Последната песна“ со Мајли Сајрус.

Прочитајте и...  Ричард Гир: За мојот успех заслужна е најмоќната сила на Универзумот

Кели и Џон се венчаа во 1991 година и имаат две деца – ќерката Ела (20) и синот Бенјамин (9). Нивниот најстар син Чет почина во 2009 година.

EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат