Победија на сите 27 натпревари, но залудно! (ФОТО)

Заменик капитенот на Џерси Булс истакна дека можеа од ФА да почекаат уште малку, на крајот за џабе сиот труд, многу тешко се прифати конечната одлука.

Поради пандемијата на коронавирусот го имаме можеби најголемиот губитник оваа фудбалска сезона. Станува збор за англискиот нисколигаш Џерси Булс.

ФА пред неколку дена донесе одлука да се поништат сите сезони под шестата лига во англискиот фудбал што значи дека нема испаѓања и промоции, па одличната сезона на Џерси Булс беше залудна.

Инаку Џерси Булс се натпреварува во деветтиот ранг на англискиот фудбал и до прекинот имаа максимален учинок, односно на 27 натпревари остварија исто толку победи.

– Тешко е тоа да се прифати. Фудбалот сега треба да биде запрен поради сето ова што се случува. Здравјето и сигурноста се на првото место. Но, без оглед на тоа многу напор е вложен, како без причина ја игравме сезоната, така се чувствуваме – рече заменик капитенот, Лук Кембел за „Скај Спортс“.

Прочитајте и...  Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Воедно Кембел додаде дека ФА можеше да почека уште некое време, па донесе конечна одлука во договор со секоја лига. Џерси Булс имаше 20 бодови предност пред Фарнхам Таун и беа пред промоција во повисок ранг.

Во слична ситуација може да се најде и екипата на Ливерпул која имаше 25 бодови предност во однос на Манчестер сити и беше многу блиску до освојување на титулата во Премиер лигата после 30 години.

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат