1 C
Скопје

Пет години брак и две деца: Колку ќе тежи разводот на Мила Кунис и Ештон Кучер?

Иако се во брак повеќе од пет години, ѕвездите на ситкомот „Луди 70-ти“, 37-годишната Мила Кунис и 42-годишниот Ештон Кучер, се еден од паровите за кои во последните години постојано се пишуваше дека се разведуваат.

Родителите на шестгодишниот Вајат и четиригодишниот Димитри не престануваат да ја интригираат јавноста, но и медиумите со нивните наводни брачни проблеми, поради кои во неколку наврати веќе се зборуваше за развод. Дали ова навистина ќе се случи и колку ќе биде „тежок“ овој холивудски развод, останува да видиме.

Фото: Профимедиа

Според списанието „Woman’s Day“, одлуката на Мила и Ештон да ја стават на продажба заедничка куќа во Лос Анџелес е доказ дека парот се разведува. Извор за споменатите медиуми раскажал дека парот нема да го дочека преселувањето во нов дом и дека ова е само првиот чекор во разводот вреден дури 315 милиони долари.

Прочитајте и...  По прележан ковид-19, 91 отсто помал ризик од зараза во наредните седум месеци

Иако двојката не долго по овие пишувања се појави во шоуто „The Tonight Show“, во кое тие го промовираа своето „карантинско вино“, давајќи до знаење дека и понатаму, ако ништо друго, барем заедно работат, наведените медиуми не се откажуваат од идејата за развод и додаваат дека тоа воедно ќе биде и еден од најскапите разводи во Холивуд.

Фото: Профимедиа

Исто така, како една од главните причини за овој развод се наведува пандемијата и последиците што произлегоа од неа. „Тешко им беше да се навикнат на новите услови и затворањето во куќа со две деца. Поминаа низ многу нешта, навистина многу. И не успеа. Тие се расправаа буквално за сè – финансии, миење садови, начини на разговор со децата. Имаа кавги и несогласувања и претходно, но токму карантинот им докажа дека тие не се еден за друг“, изјави неодамна извор близок на парот за споменатиот медиум.

Прочитајте и...  На денешен ден – 25 февруари
Фото: Профимедиа

„Разводот е најверојатниот исход од се. Не е тоа привремена кавга, тие навистина мислат дека повеќе нема што да прават еден со друг. Немаат за што да разговараат, само се расправаат. Прашање е на кого ќе му припаднат децата доколку дојде до развод“, заклучи изворот за „Woman’s Day“.

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар