18.8 C
Скопје

Пејачката Слаѓана Милошевиќ во болница поради внатрешно крварење: Лекарите ја следат состојбата

Пејачката и мултимедијалната уметница Александра Слаѓана Милошевиќ завршила на Ургентниот центар поради внатрешно крварење, пренесуваат српските медиуми.

Наводно, Милошевиќ имала внатрешно крварење и ѝ била укажана итна медицинска помош, по што лекарите решиле да ја задржат во болница затоа што нејзината состојба многу брзо по приемот се влошила.


Порталот Нова.рс успеал да стапи во контакт со Слаѓана, по што пејачката им дала изјава преку телефон:

„Сè уште сум во болница. Лекарите ја следат состојбата. Идните чекори зависат од реакцијата на терапијата, која секојдневно се прилагодува на состојбата на организмот“, изјавила Милошевиќ за Нова.рс


Лекарите и рекле, вели таа, „дека има ненадеен почеток на внатрешно крварење. Била тестирана и од коронавирусот, но резултатот бил негативен“.

Слаѓана, моментално не можела да јаде нормална, цврста храна, па затоа е принудена да јаде само кашеста храна. Тоа е исто така првиот оброк што го јадела во последните неколку дена.

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар