Паднати дрвја, оштетени автомобили, подруми полни со вода: 70 пријави за штети во Скопје по силното невреме

фото: Слободен печат / Драган Митрески

Вкупно 70 пријави за штети во Скопје, по силното невреме кое вечерва го зафати главниот град проследен со поројни дождови, град и силни ветрови. На 112 пристигнати се пријави за паднати дрвја, подруми поплавени со вода, оштетени автомобили.

Центарот за управување со кризи примил повици за паднати дрва во Аеродром, Центар и Гази Баба. Поплавените подруми се во населбите Бутел и Ѓорче Петров.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот