17.8 C
Скопје

Tag : ЦУК

Вести Македонија Слајдер

ЦУК со предлог до Владата за продолжување на кризната состојба на територијата на Македонија

Слободен печат
Денеска (27.05.2021) владината Група за процена под раководство на Стојанче Ангелов, в.д. директор на Центарот за управување со кризи (ЦУК), одржа седница преку видеоконференциска интернет врска, на којашто...
Вести Македонија

Ангелов во посета на дел од воздушните капацитети за справување со кризи

Слободен печат
Стојанче Ангелов, в.д. директорот на Ценатарот за управување со кризи (ЦУК) денеска беше во работна посета на Центарот за обука на пилоти, сместен на воениот...
Вести Македонија

ЦУК: продолжување на соработката меѓу Македонија и Албанија во делот на управувањето со кризни и итни ситуации

Слободен печат
Денеска  (19.05.2021), в.д. директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, заедно со замениот директор Екрем Зендели и кодиректорот на проектот НАТО СПС НИКС...
Вести Македонија Слајдер

Ангелов: Кој и да беше на власт ќе се судреше со Бугарија за истиот проблем

Слободен печат
Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов во денешното гостување во емисијата Само Вистина на Канал5 телевизија, истакна дека преговорите со Р. Бугарија треба да продолжат, но...
Вести Македонија

ЦУК на подготовки за Спасителната вежба Мрежичко 2021

Слободен печат
 Во тек се подготовки за Спасителна вежба Мрежичко 2021 што треба да се одржи в недела кај кавадаречкото село Мрежичко. -В.д. директорот на Центарот за...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Ангелов: Добро координирана и навремена акција спречи ширење на пожарот во Галичник

Слободен печат
Пожарот во Галичник беше изгаснат благовремено. Тој не се прошири во селото. Жителите и гостите, како и објектите и куќите не беа загрозени, изјави во...
Вести Македонија

Ангелов: Се надевам нема да има поголем бегалски бран

Слободен печат
Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, заедно со преставници од француската амбасада, оствари работна посета на Транзитниот прифатен центар „Винојуг“ на јужната...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО: Кој е надлежен, а кој одговорен за спасувањето на Златко Божиновски!?

Марина Дамческа
Пациентот Златко Божиновски го преживеа драматичното спасување кога медицинска екипа од итната помош од Кратово заедно со неговите роднини со импровизирани носила успеаа да го...
Вести Македонија

ЦУК ќе го презентира извештајот за спасувањето на настраданиот од Емирица

Слободен печат
 Центарот за управување со кризи (ЦУК) денеска ќе одржи прес-конференција во 13.30 часот на којашто ќе биде презентиран конечниот извештај на Комисија за утврдување на...
Ви Препорачуваме Слободен удар

Пеколот, тоа сме ние

Злате Лозановски
Тешко е да се процени кога човек побрзо ја губи надежта во државата, дали кога надлежните не прават ништо или кога ќе решат да прават...