Хороскопски знак кој на неверојатно лесен начин знае да ви го уништи расположението!

Станува збор за Девиците. Освен тоа што важат за напорни, Девиците се прогласени за најголеми злопамтила.

Личностите родени во овој знак мислат дека се најдобри во се, па така тие секогаш ќе се ставаат на ваше место и ќе ви кажуваат како тие би направиле нешто подобро во споредба со вас. Никогаш нема во целост да ви простат нешто што ви замериле, а многу често ќе изнаоѓаат и маани дури и во ситуациите кои навистина делуваат како совршени.

Девиците сметаат дека тие не треба да се менуваат, ниту да работат на себе, но затоа на другите ќе им кажат се што не е добро кај нив и тоа без пардон. Една од работите која најмногу ќе ве одбие кај Девиците е нивната изразена егоистичност и егоцентричност поради кои во секоја ситуација тие се ставаат како центар на случувањата.

Прочитајте и...  Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Родените во знакот на Девицата се сметаат себе си за најдобри љубовници, а на вас непрекинато ќе ви зановетаат поради вашето „незнаење“.

Прочитај повеќе

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат

Како да мирисате како Мадона?

Слободен печат

Веднаш ќе го реши вашиот проблем – Елиминирајте го лошиот здив со овој едноставен трик

Слободен печат