Tag : расположение

Забава Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано

Најубавите цитати од Марк Твен кои веднаш ќе ви го подобрат расположението: Подобро е да молчиш и да те сметаат за будала, отколку да прозбориш и така да го отстраниш секој сомнеж

Слободен Печат
Кога би го чуле името Семјуел Ленгхорн Клеменс, веројатно ништо нема да ви значи и веројатно нема да знаете за кого станува збор, но речиси...
Забава Магазин

Го менуваат расположението како што ќе дувне ветрот: Ова се шесте најпроменливи хороскопски знаци

Слободен печат
Сите ние понекогаш сакаме да имаме подобра контрола на нашите емоции, но овие шест хороскопски знаци најмногу од сите го менуваат своето расположение: РАК Прашајте...
Забава Магазин

Еве кои алкохолни пијалаци го поткреваат расположението, а од кои ќе направите „џумбус“

Слободен Печат
Чаша црвено вино на ден за многумина е рутина, а прославите се повод да се испие и некоја чаша повеќе, „за расположение“-многумина би рекле. Но,...
Вести Економија

Растот на американските залихи ја „нагриза“ цената на нафатта – инвеститорите останаа внимателни

Слободен печат
Северноморската сурова нафта забележа пад за повеќе од еден процент, на цена од 41 долар за барел, по извештајот за пораст на американските залихи, што...
Забава Магазин

Пеце од Суперхикс за анти-коронално расположение (ВИДЕО)

Слободен печат
Пеце од „Суперхикс“ за „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ направи вицео по повод 20 години од „Глупави песни“ Анти-коронално расположение, погледнете го видеото во продолжение:...
Магазин Семејство

Како да ги смирите вознемирените деца во изолација или карантин?

Слободен печат
Децата често се првите кои негативно реагираат на тензијата во семејството. Па, можно е меѓу нив да почнат несогласувања и „тепачки“ многу повеќе од вообичаено,...
Здравје Магазин

Како да си го вратите доброто расположение

Слободен печат
Постојано се зборува за тоа како луѓето порано поубаво живееле, биле помалку оптеретени и здрави. Особено ментално. Денес во време на брзање и модерен начин...
Жена Магазин

Бои кои го подобруваат расположението

Слободен печат
Многумина зимата ја доживуваат како хибернација додека чекаат да дојде пролет или лето. Но, тоа и не мора да биде баш така. Многу тврдат дека...
Здравје Магазин

Немате доволно енергија? Фокусирајте се на оваа храна

Слободен печат
Некои видови храна се богати со хранливи материи кои се во прилог на енергијата и доброто расположение, или напротив, го спречуваат производството на молекули вклучени...
Здравје Магазин

За инстант добро расположение јадете од овие намирници

Слободен печат
Не дека постојат „среќни“ и „несреќни“ намирници, но храната (како и боите на облеката која ја носиме) знае да влијае на нашето расположение. Намирниците сојузници...