ФОТО | Ова се Србите кои загинаа во Германија, Алексинац завиен во црнина

Четворица српски државјани на возраст од 27, 31, 32 и 44 години загинаа во сообраќајна несреќа во Германија. Како што дознаваме, станува збор за Н.С., С.А., М.Л. и М.У. сите од Алексинац.

Несреќата се случила кога четворица кои патувале со возило „БМВ“ се судриле со камион со унгарски регистарски ознаки на автопатот во близина на Неутраблинг во областа Регенсбург. Четворицата починале на самото место.

ВИДЕО | Четворица Срби загинаа во сообраќајка во Германија

Видео на денот