Ова е грабеж: Сите во шок по последното забивање на Гордон

Неверојатниот натпревар во забивање за време на Ол стар викендот заврши со контроверзна одлука на судиите во последната рунда.

Џонс Џуниор за последното забивање доби 48 поени, додека Арон Гордон доби само 47 откако прво го прескокна највискиот НБА играч, Тако Фол, и потоа со две раце ја заби топката во кошот.


Сите очекуваа ова забивање на Гордон да му ја донесе победата, но судиите не мислеа така и шокираа сите – и гледачите во салата и коментаторите и гледачите пред ТВ екраните!

Ова е чист грабеж – изјави Кени Смит, еден од коментаторите на ТНТ телевизијата, додека неговиот колега Реџи Милер постојано повторуваше дека нешто не е во ред.

Ова е втор пат кошаркарот на Орландо меџик да губи по контроверзна одлука на судиите. Имено, во 2016 година Гордон загуби од Зак Левин иако и тогаш речиси сите мислеа дека пехарот треба да заврши во неговите раце.

– Чувствувам дека требаше да имам два трофеи, мислам дека сум еден од најдобрите, ако не и најдобриот во забивање во моментов. Мислам дека повеќе нема да учествувам! – изјави Гордон.

Прочитајте и...  ФИФА го преместува летниот преоден рок

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ одговори на предизвикот на Федерер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јакимовски се пријави за хуманитарен лет, но и натаму е на „листата на чекање“!

Слободен печат

Тотенхем го предупредува Мурињо после тренингот во парк! (ФОТО)

Слободен печат

Садио Мане: Сакам да бидам шампион на теренот!

Слободен печат

И самиот се изненади, неверојатен потег на украински фудбалер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Марино: Белгијците откажаа, и Премиер лигата ќе го направи истото!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Федерер дели бесплатни совети на Инстаграм, се јави Ѓоковиќ и забавата е загарантирана (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Слободен печат

Бев пред пензија, со цигара во рака и голем стомак, но тогаш ми пријде Антиќ…

Слободен печат

Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Слободен печат

После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Слободен печат

Реал Мадрид подготвува понуда за Халанд

Слободен печат