Откако му пропадна размената со Барселона, Јувентус се врти кон Лондон

„Старата дама“ ќе се обиде да се договори со Челси од каде Маурицио Сари би ги добил своите омилени играчи.

Размената помеѓу Барселона и Јувентус во која Пјаниќ требаше да се пресели во каталонскиот клуб пропадна поради алчноста на италијанскиот тим.

Откако Артур одби да се пресели во Италија, Јувентус ја шокира Барселона со барањата, прво ги сакаше тинејџерот Ансу Фати, а потоа и Френки де Јонг.

По ваквите барања на Јувентус, Барселона која нема намера да се откаже од двајцата играчи кои ги гледа како идни ѕвезди и наследници на Лионел Меси, се откажа од размената.

Поради тоа, „старата дама“ сега се сврте кон Лондон каде се надева дека ќе успее да се договори со Челси.

Маурицио Сари кој минатата сезона ги предводеше „сините“ сега во Торино сака да ги донесе, Емерсон Палмиери и Жоргињо.

Прочитајте и...  Суарез трет најдобар стрелец во историјата на Барса

Сари е подготвен освен одредена сума на пари во Лондон да ги испрати Федерико Бернардески или Даглас Кошта во замена за двоецот на Челси.

Но, менаџерот на Челси, Френк Лампард не е задоволен од понуденото на првичните разговори и бара во размената да биде вклучен и Алекс Сандро кој треба да донесе цврстина во бековските позиции по евентуалното заминување на Палмиери.

Прочитај повеќе

Следниот турнир на Ѓоковиќ ќе биде „Ролан Гарос“!?

Слободен печат

Седлоски меѓу кандидатите за тренер на Динамо Загреб

Слободен печат

Желбата на Барса: Истекува клаузулата на Мартинез

Слободен печат

Мурињо ја забележа 200 победа во Премиер лигата

Слободен печат

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

Слободен печат

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Натпреварот вреден 50 милиони евра без победник, Вердер остана во Бундеслигата

Слободен печат

Мурињо ги губи конците во Тотенхем, Лорис и Сон за малку ќе се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат