Основци во Македонија сечеле вени поради интернет игрите „Момо“ и „Синиот кит“ – Слободен печат
ВестиМакедонија

Основци во Македонија сечеле вени поради интернет игрите „Момо“ и „Синиот кит“

Директорот на ОУ „Коле Канински“ од Битола, Зоран Мирчевски, го потврди случајот.

Интернет игрите, како „Момо“ и „Синиот кит“ беа причина за со повреди да се здобијат и основци во Македонија.

Четворица ученици од ОУ „Коле Канински“ од Битола се самоповредиле со сечење вени, пренесува Телевизија 24. 

Директорот на ОУ „Коле Канински“ од Битола, Зоран Мирчевски, го потврди случајот.

Мирчевски истакна дека сè се случило надвор од училиштето и за дека се информирани и МВР и родителите.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close