14 C
Скопје

Од последици на коронавирусот почина Отец Ламбе-вистинската легенда на Ѓорче Петров

КАко последица од коронавирусот, почина отец Ламбе од Ѓорче Петров. Жителите на оваа скопска населба на социјалната мрежа Фејсбук с епростија од него.
„Вистинска легенда на Ѓорче Петров. Многумина од нас не има крстено, венчано. Почина од ковид – 19 вирусот. Се бореше ама не издржа.  Отец Ламбе секогаш ќе остане во историјата на Ѓорче Петров. Почивај во мир Оче, нека Бог ти ги отвори рајските порти“, се вели во фејсбук објава на страницата на Ѓорче Петров.

ТАЖНА ВЕСТ ❗❗❗❗❗

Почина Отец Ламбе – вистинска легенда на Ѓорче Петров.
Многумина од нас не има крстено,…

Posted by Ѓорче Петров on Wednesday, April 7, 2021

 

Прочитајте и...  Филипче: Младиот Иле полека заздравува, поддршка за решавање на проблемот со вработувањата на семејствотото на Верица

Поврзани вести

Меркел бара дијалогот со Русија да продолжи

Слободен печат

Израел и Велика Британија размислуваат за „зелен коридор за патување”

Слободен печат

Во Велес вчера немало нов ковид-случај, денеска регистрирани 36 позитивни

Слободен печат

Шпанската полиција разби кинеска банда која продавала канабис низ цела Европа

Слободен печат

При извршен вонреден инспекциски надзор во Собранието не се констатирани неправилности

Слободен печат

Чесите бараат од партнерите во ЕУ и НАТО да ги протераат руските дипломати

Слободен печат

Остави Коментар