-4 C
Скопје

Обраќање на претседателот Пендаровски (ВО ЖИВО)

Директен пренос од манифестацијата по повод Илинден во Вила Водно. Свој говор ќе има и шефот на државата Стево Пендаровски.

2-ри Август – Ден на Републиката

Директен пренос од Чествувањето на 2-ри Август – Ден на Републиката, во Скопје #Илинден2019

Publiée par Stevo Pendarovski sur Vendredi 2 août 2019

Прочитајте и...  Традицијата оваа година ќе мирува, Водици во Охрид без масовно скокање по крстот

Поврзани вести

ПЕТКОВИЌ ЗА ИЗЈАВАТА НА ХАРАДИНАЈ: Белград нема да наседне на заканите на Приштина!

Слободен печат

Пензиите повисоки во просек за 185 денари, ќе се исплаќаат од 26 јануари

Слободен печат

Влада: Да се донираат средства за обнова и реконструкција на ГТЦ „Глобал” – Струмица

Слободен печат

ФОТО | Три девојки и три момчиња се фрлија по Светиот крст во Земун: Од ладниот Дунав до крстот прва стигна Ања

Слободен печат

Нови 400 позитивни случаи со ковид-19 во земјава, починаа 11 лица

Слободен печат

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија”

Слободен печат

Остави Коментар