4.2 C
Скопје

Tag : Вила Водно

Вести Македонија Слајдер

ФОТО+ ВИДЕО: Почна седницата на Советот за безбедност

Слободен печат
Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија која се одржува во претседателската „Вила Водно”, на која ќе се расправа за актуелната состојба...
Вести Македонија

Во Вила Водно почна состанокот на Советот за безбедност

Слободен печат
Почна состанокот на Советот за безбедност во „Вила Водна” свикан од претседателот Стево Пендаровски. На состанокот присуствуваат претседателот на Собранието Талат Џафери, премиерот Зоран Заев,...
Вести Македонија

Во Вила Водно одбележан Светскиот ден на борба против Алцхајмеровата болест

Слободен печат
По повод одбележувањето на Светскиот ден на борба против Алцхајмеровата болест, вчеравечер во кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржа стручно предавање од...
Вести Македонија Слајдер

Лидерската средба ќе се одржи утре во 13 часот во Кабинетот на Пендаровски

Слободен печат
Утре, 12 мај 2020 година, вторник, со почеток во 13:00 часот, во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно” ќе се одржи средба на која се поканети претседателите...
Вести Македонија

Граѓански организации во Вила Водно кај Пендаровски

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски денеска во Вила Водно ќе прими претставници на здружени граѓански организации и иницијативи. Лицата кои ќе присуствуваат на средбите се потписници на...
Вести Македонија

Обраќање на претседателот Пендаровски (ВО ЖИВО)

Горан Наумовски
Директен пренос од манифестацијата по повод Илинден во Вила Водно. Свој говор ќе има и шефот на државата Стево Пендаровски. 2-ри Август – Ден на...
Вести Македонија

Свечена манифестација во вилата „Водно“ по повод Илинден

МИА Агенција
Во кабинетот на претседателот на Македонија,во Вила Водно, со почеток во 11:30 часот ќе одржи свеченост по повод државниот празник 2-ри август – Ден на...
Вести Македонија

Пендаровски и Димитров ќе одржат средба во вила Водно

Слободен печат
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска во Вила Водно ќе го прими министерот за надворешни работи Никола Димитров. Шефот на државата минатата недела...
Вести Македонија

Џафери на гости кај претседателот Пендаровски

МИА Агенција
Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери. Средбата ќе се одржи во Вила Водно, соопштија...
Вести Македонија

Прв работен ден на Пендаровски – што нѐ очекува од новиот претседател?

МИА Агенција
Прв работен ден од петгодишниот мандат на новоизбраниот претседател Стево Пендаровски во „Вила Водно”. На вчерашната инаугурација во Собранието на Република Северна Македонија, Пендаровски рече...