3 C
Скопје

Tag : АСНОМ

Вести Хроника

Сообраќајка кај булеварот „АСНОМ“ во Скопје, повредени три лица

Слободен печат
Вчера околу 10.25 часот во Скопје на крстосницата од булеварот „АСНОМ“ и сервисна улица кон хотел во Скопје, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило...
Вести Скопје

Шилегов: Засадуваме висококвалитетни садници коишто веднаш влегуваат во екоситемот на нашиот град

Слободен печат
На булеварот „АСНОМ” во Општина Аеродром денеска се засадија 300 нови листопадни и зимзелни дрвја. Со овој дрворед, истакна градоначалникот на Град Скопје, ги потврдуваме...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Добро утро Скопје, oва е твојот нов булевар АСНОМ (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Градоначалникот Петре Шилегов на својот Фејсбук профил утрово објави фотографии од булеварот АСНОМ во општина Аеродром кој од денеска ќе биде отворен за сообраќај. „Добро...
Вести Скопје

Без вода утре корисниците на булевар „АСНОМ”

Горан Наумовски
Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците на бул. „АСНОМ”, Општина Аеродром. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е...
Вести Скопје

Хаос во Скопје, блокирани улици поради проширување и реконструкција

Откако на трибината на СДСМ, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов истакна дека во моментов се работи на изградба на четири булевари во Скопје, екипата...
Вести Македонија

Шекеринска: Да ја градиме иднината заедно

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска преку Фејсбук упати честитка до македонските граѓани по повод државниот празник Илинден. „Ние сме уникатен мозаик од култури, традиции и...
Вести Македонија

Граѓанско помирување, втемелено врз правда и одговорност, порача шефот на државата

МИА Агенција
Карактерот на еден народ се вреднува според предизвиците со кои има храброст да се соочи. За време на Втората светска војна, граѓаните на Македонија имаа...
Вести Македонија

Обраќање на претседателот Пендаровски (ВО ЖИВО)

Горан Наумовски
Директен пренос од манифестацијата по повод Илинден во Вила Водно. Свој говор ќе има и шефот на државата Стево Пендаровски. 2-ри Август – Ден на...
Вести Македонија

Делегација од Кабинетот на претседателот положи цвеќе пред спомениците на АСНОМ и Никола Карев

МИА Агенција
Делегација од Кабинетот на претседателот положи цвеќе пред спомениците на АСНОМ и Делегација од Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски, предводена од генералниот секретар Миле Бошњаковски...
Вести Македонија

Ден на Републиката – одбележување на двата историски Илиндена

МИА Агенција
Под слоганот „Сите сме деца на Илинден”  денеска се чествува Денот на Републиката – 2 Август, 116 години од Илинденското востание и 75 години од...