4 C
Скопје

Нухиу ги потпиша актите за двојазични натписи на полициските амблеми

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу на Фејсбук објави дека се потпишани нормативните акти за амблемите на полициските униформи и на албански јазик.

– Ги потпишавме нормативните акти за амблемите на полициските униформи и на албански јазик. На сообраќајната полиција, граничната полиција, хелихоптерската единица за полициски должности, единицита за специјални должности, наведува Нухиу.

Агим Нухиу го предводи МВР откако му истече мандатот на техничкиот министер Наќе Чулев по објавувањето на официјалните резултати од предвремените парламентрани избори.

Прочитајте и...  Монтирана модуларната болница во Тетово, останува уредување на внатрешноста

Поврзани вести

Без струја утре неколку општини во Скопје

Слободен печат

ВИДЕО | Медиумите се’ уште малку известуваат за родовите теми, а можат да бидат фактор за борба против насилството

ВИДЕО | Андоновиќ: Бајден подготвен на повеќе компромиси од својот претходник Трамп

Слободен печат

Хелсиншки комитет: Новиот закон да донесе и реално подобрување во животот на жените

Слободен печат

Смртоносен „предизвик“: Инфлуенсерка во Италија обвинета за поттикнување самоубиство

Слободен печат

ВИДЕО | Функционирање на музичките здруженија пред, за време и после пандемијата, разговор со Симоновски од „Музика сега“

Слободен печат

Остави Коментар