• нухиу

Нухиу демантира дека косовскиот заменик-министер за правда ќе ги посети осудените за „Диво насеље“

Заменик-министерот за правда Агим Нухиу потврдува дека утре ќе има средба со неговиот косовски колега Блерим Салаху, но вели оти не е предвидена посета на Салаху на осудените косовски државјани во случајот „Диво Насеље“. Во изјава за МИА, Нухиу вели дека ќе се сретне со Салаху и оти е предвидена средба со раководството на затворот …

Нухиу демантира дека косовскиот заменик-министер за правда ќе ги посети осудените за „Диво насеље“ Read More »